Ztracena v propasti

3. října 2010 v 21:34 | woleilin |  Povídky =o)
Ležela na chladné podlaze. Křídla bolesti a smutku ji ovinula společně s beznadějí.
,,Oni nežijí!" Plačtivě vzdychla a zalapala po dechu. Ležela hned vedle svojí rodiny, mrtvé rodiny. Nechápala, jak se to mohlo stát.
,,Kdo?" Prorazila mrazivé ticho svojí otázkou.
Vedle její rodiny ležely sklenky s rozlitou tekutinou.
,,Někdo je musel otrávit." Zašeptala.
,,Ale proč?!" Vykřikla ubrečeným, chvějícím se tónem.
Proč jí někdo chtěl takhle ublížit? Komu co provedla, že jí činí takovou bolest?
Celá ubrečená zvedla mokré, rudé oči a zahleděla se do stropu. Její pohled byl však nepřítomný, mrtvý. Probodávala strop pohledem a dívala se daleko, daleko do hlouby duše.

***

Stála nad skalní propastí. Navenek klidná a vyrovnaná, uvnitř však vedla boj se sebou samou. Zmítal jí smutek, úzkost a beznaděj. Život pro ni už neměl cenu. Mlčky hleděla do propasti. Ta propast jí připomínala její život.
Krásná krajina plná barev a života se náhle a bez varování mění v děsivou hlubinu ostrých skal.
Po tváři jí ztekla slza. Jediný projev života za tu dobu, co tam stála. Slza stékala pomalu po alabastrové pokožce, přes rty, až našla klid na vyprahlé zemi.
Dívka se sklesle zahleděla na druhou stranu propasti. Před očima jí znovu probleskl obraz její rodiny. Nebyla schopna ani slůvka, natož nenávisti k tomu, kdo to způsobil. Zármutek ovládl celou její mysl.
Jen tam tak stála, prázdná skořápka bez života, pohlédla na oblohu a sténavým hláskem šeptla: ,,Odpusťte."
Vykročila pravou nohou vpřed, roztáhla ruce a v posledních vteřinách života se nenápadně pousmála.      ...Letí za svojí rodinou...


Padlý anděl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tereza Tereza | Web | 3. října 2010 v 21:42 | Reagovat

Zvu ke čtení romantické e-knihy pro dívky o Marině, která musela do vílího gymnázia a v něm potkala elementární bytosti: elfy, víly, mořské panny, nágy (napůl lidi, napůl hady), dryády, kentaury atd. Mezi nimi hledá matku a svou lásku. Netuší, že je vílí princeznou.
Čte se zdola na pokráčko od 1 až do 39. Druhý díl vzniká od léta, už jsou tam  kapitoly ze sekundy,  a jak se dělá horoskop.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama