Štěňátko XD

3. října 2010 v 22:14 | woleilin |  Povídky =o)
"Tohle nemůže být nejklidnější štěňátko." Pomyslela jsem si při pohledu na štěně hodící pet flašku. Při snaze chytit a zneškodnit flašku si náš malinký Einstein podkopl nohy.
Vzpomínala jsem na ten osudný den. Na den, kdy jsme si naši Kessinku vyzvedli od majitelky. Paní majitelka nám předala rozkošnou bílou kuličku se slovy: "Máte štěstí. Zbylo na vás to nejklidnější štěňátko."
Tehdy jsme ale netušili, že to "nejklidnější štěňátko" je malinký ďáblík, ze kterého se postupem času stane demoliční četa.
To takhle jednou jste chtěli zamést, ovšem jakmile si koštěte všimla Kessi, objevila se jí v očích radost a jiskřičky šibalství. V tu chvíli jste v rukách nedrželi koště, ale univerzální mop. Koště se zakousnutým štěnětem bylo teprve špičkou ledovce. No ledovce, spíš je to pásemné pohoří plné hor vyšších, než Mont Everest.

Řešíte někdy otázku, že váš milovaný psík nechce přiběhnout na vaše zavolání? To my ten problém nikdy neřešili. Stačí si přeci stoupnout a párkrát zaštěkat: "Haf! Vaf!" To bohatě stačí a štěně je u vás dříve, než kulový blesk.
Horší už ovšem je, když se při běhu za štěkáním rozhodne podrbat.

No zkuste se vžít do role pejska...
Představte si, že už tak neohrabaně běžíte a najednou blecha! V tu chvíli neřešíte, jestli běžíte nebo ne. Prostě zvednete zadní nožičku a chcete se podrbat. A ejhle! Najednou máte čumáček zarytý v hlíně a hledíte jak vám přes něj pochodují mravenci.

Taktéž velkým problémem je, když máte v rodině konkurenci. Ale ne ledajakou konkurenci, ale kocoura. Určitě mu začnete závidět jeho privilegia. Pak se páníček nesmí divit, že najde štěně sedící na úzkém parapetu. Aby jste mu udělali radost, jdete do extrémnějších akcí. Například takový pes na střeše. To je mnohem lepší než nějaký přitroublý parapet, ne?
Je to vysoko, hezky nad stromečky a vidíte dál, než když se díváte jenom přes plot.

Ne na darmo se říká: "Za darmo ani kuře nehrabe." Po pár měsících svého ztřeštěného života chcete udělat páníčkům radost. Co takhle pomoct s roubováním? Když okoušete dvě hrušky, tak ušetříte páníčkům spoustu práce ne?
Jenže pak vás to začne bavit a nemůžete přestat. Jde to jako po másle... rododendron, jasmín, rybíz a spousta dalších neidentifikovatelných keřů a kytek.
Jenže co až dojdou keře? Taková lavečka také postačí.

Zima přináší jisté výhody. Nemusíte pít vodu z misky (stejnak zamrzne a uvízne vám tam jazyk). Stačí ráno hezky přejet zasněženou zahradu jazykem. Jde to i s rosou, ale ta už není tak chutná.

Když už jsme byli u těch kočičích privilegií. Není nespravedlivé, že kocour si leží v klídku a teplíčku u kotle, zatím co vy mrznete u misky žrádla? To ho můžete odnést ven i s pelíškem a lehnout si na jeho místo. Ať se trénuje, když má přijít ta druhá doba ledová.

Toužíte po větší pozornosti svého páníčka? Zkuste osvědčené metody. Třeba překousat kabel od sousedovy televize, páníčkovy překousat internet a nebo mu kompletně vyklidit garáž.
Radím dobře, všechno funguje. Je to osvědčené a sama vám to mohu jen doporučit.

Podezřívá vás vaše panička, že budete tahat koberec? Převezte ji!
Mnohem zábavnější je koberec rozpárat a pak se dívat pohledem: "Policie?! Já ho viděl. Měl černou kombinézu a běžel na sever."

***

No, mám takový pocit, že to "nejklidnější štěňátko" právě za rohem cupuje kocourův pelech. Vůbec bych se nedivila. Včera zkusila techniku "Překousat páníčkům kabel od internetu" Skoro se jí to povedlo, ještě dvakrát kousnout a tohle bych nepsala.
Radši se na ni jdu podívat...Kessi*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama